Сајтови за спортско обложување

Спортското обложување сега вреди околу 14 милијарди долари и расте. Потребата за непристрасни прегледи на највисоко оценетите страници стана уште поважна откако се роди оваа нова индустрија во 2004 година. Со стапка на раст од 5% секоја година, се предвидува дека пазарот за спортско обложување ќе регистрира највисоки добивки од приближно 8,83% во текот на 2021-2028 година. Значи, ако сакате да ги поставите вашите следни облози онлајн или сакате акција за коцкање во живо, проверете едно од овие места:

КАКО ГИ ОЦЕНУВАМЕ СПОРТСКИТЕ КНИГИ

 • Брзи исплати

  Платете го она што сте го добиле брзо и безбедно

 • Методи на депозит

  Осигурајте се дека можете да депонирате без напор преку Visa, Interac, Cryptocurrencies и многу други методи

 • Топ бонуси

  Искористете ги предностите на врвните бонус понуди, бесплатни облози и многу повеќе

 • Сите спортови

  Уживајте во најдобрите коефициенти за големите лиги од НХЛ до НБА, коњите и спортот. Вклучете ги вашите облози пред да исчезнат сите • Кога ставате облог преку нас, вашите пари се безбедни. Одвојуваме време за да се увериме дека спортските книшки што ги прегледуваме се легитимни и нема да изневерат никого. Трите најважни работи за веб-локацијата за онлајн коцкање се бонусите, промоциите и брзината на банкарството. Последната одредува колку брзо играчите можат да пристапат до нивните средства откако ќе бидат депонирани на сметките. Се разбира, ја забележуваме и страната за поддршка на клиентите. Знаеме дека е од суштинско значење да контактирате со агентите за грижа за корисници што е можно поскоро и да добиете професионална и квалитетна поддршка. Затоа, во секој преглед на спортско обложување, се грижиме да го оцениме нашето искуство за поддршка на клиентите и да ве известиме за тоа.

  Зошто бонуси и бесплатни облози?

  Конкуренцијата е жестока меѓу спортските книги. Ова е причината зошто често ќе видите обложувалници кои користат бонуси, бесплатни облози или други промоции за да ги привлечат новите обложувачи. Сето ова значи дека треба добро да ги разберете. Како? Со читање на одредбите и условите зад секој бонус/промо пред да го добиете во рака.

  Сега, ако се прашувате од каде да започнете, еве некои од најдобро оценетите спортски книги кои нудат фантастични бонуси:

  Најдобрите спортови за обложување

 • НФЛ фудбалски обложување

  Обложувањето за фудбал во НФЛ привлекува повеќе пари од кој било друг спорт (дури и хокеј) на најдобрите спортски книги. Тоа е затоа што има поголем дел од обложувачите кои сакаат само да ставаат мали облози на игрите што ги гледаат во живо, наместо да инвестираат големи суми однапред.

 • Обложување во НХЛ хокеј

  Собирањето пари на вашиот омилен тим за страсните фанови на хокејот е суштински дел од следењето на играта. Сајтовите за обложување во хокеј нудат многу опции за коефициенти на НХЛ, вклучително и обложување во живо.

 • НБА кошаркарско обложување

  Обложувањето на кошарка е огромна можност за обложувачите. Со неодамнешните титули на Репторс во НБА, онлајн обложувањето продолжи да расте.

 • Обложување UFC

  Ќе бидете сигурни дека ќе најдете борба која одговара на вашиот стил на обложување со огромниот опсег на достапни опции. Има повеќе од 40-настани закажани секоја година и можете да се обложувате на исто толку борби одеднаш.

 • Колеџ фудбалско обложување

  Можеби изгледа како НФЛ... но не е. Сепак, многу луѓе сакаат да се обложуваат на колеџ фудбалски обложувања. Најочекуваниот натпревар за викендот се игра во сабота. Обложувалниците нудат шанси и за овие епски настани. Значи, дури и ако не живеете во близина на едно од овие училишта или имате било каков интерес, вреди да се проверите за да видите кој ќе победи во таа борба за титулата.

 • Обложување со трки со коњи

  Светот на трките со коњи е возбудлив и разновиден, со настани што се случуваат ширум светот.

 • Објаснети шансите за спортско обложување

  Шансите за обложување може да бидат збунувачки, но за среќа, постојат многу различни видови на обложување. Некои можеби ќе ви дадат опција за децимални или фракциони броеви! Еве брз преглед на тоа што значат различните чудни типови.

  Неколку работи што треба да ги земете предвид при изборот на вашата спортска книга

  1. Кога барате да се обложувате, многу помага ако страницата го има она што ви треба.
   Спортското обложување треба да биде лесно и забавно1. Ако има премногу проблеми или збунувачки интерфејс, на луѓето брзо ќе им се здодее бидејќи не можат да најдат што им одговара. Исто така, запрашајте се – дали сте обложувач на НФЛ или на колеџ фудбал? Друго прашање е – дали се коцкате во движење или претпочитате да го правите тоа од вашиот десктоп компјутер? Одговорот на сите овие прашања ќе го направи лесно и пријатно искуство.
  2. Направете темелно истражување.
   Ова може да звучи како бесмислено, но читањето на нашите прегледи е одлично место за почеток. Овде, можете да видите што е достапно. Како целина, објавуваме рецензии за спортско обложување само за обложувалниците на кои им веруваме и не се на црната листа.
  3. Секогаш читајте ги T&C на бонусите и промоциите.
   Огромните бонуси изгледаат одлично на одредена платформа за спортско обложување. Но, бидете внимателни ако условите и условите зад нив не одговараат на вашиот стил на обложување.
  4. Готовина и брзина.
   Повеќето обложувачи се жалат затоа што е потребно време за да се обработи исплатата кога ќе ги повлечат своите добивки. Значи, при изборот на спортска книшка, изберете ја онаа што ветува брзи исплати и онаа што ги има начините на плаќање што сакате да ги користите.

  Мобилно-обложување во движење

  Мобилното обложување е следната голема работа и е достапно на сите сајтови за спортско обложување. Обложувајте се во вашиот омилен тим, во секое време, каде било, со мобилни обложувања. Со брзо преземање и едноставен интерфејс, можете да уживате во удобноста на играње од кој било уред, вклучувајќи iPhone, Android, iPad или кој било друг уред. Се разбира, многу платформи за коцкање ги оптимизираа своите веб-страници за мобилни корисници.

  Еве некои од најголемите апликации за обложување:

  Апликација за спортска книга Андроид апликација Апликација за iOS
  Betway Sports
  888 Sport
  Bet365
  William Hill

  Најчесто поставувани прашања