Мобилни апликации за спортско обложување и казино игри

Брзиот развој на пазарот за онлајн коцкање не ја одмина Македонија. И денес, вашите омилени игри како – слотови, игри на маса, гребење и многу други се буквално во ваши раце.

Видете, повеќе од 5 милијарди луѓе поседуваат паметен телефон. И многумина од нас ги користат тие мобилни уреди за да се коцкаат онлајн. Од вас зависи кога и како сакате да се обложувате додека сте во движење. Ви требаат само неколку работи – кое мобилно казино вреди да се проба и дали одговара на вашите потреби. Затоа, со онлајн казината на оваа страница, ќе откриете:

 1. Мобилните барања што треба да ги имате за да се коцкате на мобилните казина
 2. Преглед на мобилното казино и дали е достојно
 3. Како да се регистрирате и да се обложувате во мобилните казина и какви бонуси ќе добиете таму

Ако сакате да дознаете повеќе за мобилните игри, тогаш проверете го нашиот водич подолу.

Навигација:
 • Мобилни бонуси
 • Софтвер
 • Преземи
 • Мобилни плаќања
 • Пред да играте
 • НПП
 • Мобилни казино бонуси

  Промоциите и бонусите што често ги гледате на десктоп верзијата на казиното се слични за мобилните играчи на казино. На тој начин, мобилните казина привлекуваат нови играчи и прават постоечките да останат.

  Ако сакате да го подобрите вашето искуство со коцкање, можете да ги искористите следните мобилни бонуси:

  1. Ексклузивни бонуси за мобилни корисници. Некои мобилни казина им нудат на своите нови играчи ексклузивни или уникатни бонуси откако ќе ја инсталирате и почнете да ја користите нивната мобилна апликација.
  1. Бесплатен бонус за мобилни казино без депозит. Ова е ретка можност, но некои мобилни казина ја нудат. Тоа е обично мала сума на пари или можеби пакет со бесплатни вртења што можете да го користите за да започнете со коцкање.
  1. Бесплатни вртења. Ова е вашиот вообичаен бонус со пакет со бесплатни вртења каде што можете да уживате во вашата омилена слот игра, или можеби онаа што веќе е избрана од операторот за коцкање.
  1. Бонус за пријавување. Само направете депозит и ќе ги добиете парите од бонус – ова е најчестата понуда кај онлајн казина.
  1. Поврат на готовина. Ова не е многу вообичаено, но кога имате таков бонус, кога се обложувате, добивате процент од парите назад.

  За оние кои сакаат да играат слотови, најнаградувачката зделка што ја нудат мобилните казина е 100% бонус во готовина. Тоа значи дека ако депонирате пари, тие ќе бидат усогласени со дополнителна награда со еднаква вредност!

  Провајдери на софтвер, можете да ги видите во мобилните казина

  Водечките компании во онлајн индустријата за коцкање знаат дека мобилните игри се од суштинско значење. Затоа тие користат најсовремени техники за кодирање, методи за развој на апликации и HTML5 за висококвалитетно искуство од почеток до крај со сигурност во неговото јадро!

  Од друга страна, овие провајдери се трудат да ги ажурираат своите апликации за да ги елиминираат грешките и проблемите.

  Ајде да погледнеме во некои од најпопуларните даватели на iGaming за мобилни казина:

  1. Microgaming. Еден од најпопуларните даватели на игри во светот на онлајн коцкањето, познат по своите висококвалитетни производи.
  2. NetEnt. Ова е веројатно еден од најзначајните провајдери само во мобилните казина. Оваа коцкарска компанија е надалеку позната по своите слот-машини и прогресивни џекпот.
  3. Playtech. Ова е компанија која е многупати наградувана за своите најдобри практики и севкупните апликации за казино кои изгледаат и се чувствуваат одлично.
  4. iSoftBet. Со седиште во Европа, овој провајдер на софтвер нуди неколку најдобри слотови. Исто така, на играчите им обезбедува различни казино игри за сите уреди.
  5. Evolution Gaming. Познат е по игрите со дилери во живо како Блек Џек, Рулет, Бакара и емисии за игри како Crazy Time, Gonzo’s Treasure Hunt и други.

  Преземање мобилна апликација за казино

  Прво – за да уживате во времето на играта во апликацијата за онлајн казино, потребен ви е уред што ја поддржува. Нашите мобилни водичи за играчи ви кажуваат каков софтвер ви треба, без разлика дали се работи за уреди со iOS или Android. Она што треба да го знаете е дека добавувачите на софтвер често ги ажурираат своите апликации. Тоа, рече, секогаш треба да ги исполнувате нивните барања ако сакате да продолжите да се коцкате на одредена платформа.

  Второ, потребна ви е сигурна и стабилна интернет конекција во текот на целото време. Сепак, не грижете се, ако вашиот интернет престане, играта со казино запира таму каде што сте го оставиле.

  За да уживате во вашето време во мобилна апликација за казино, треба да ги исполните нивните барања за софтвер. Ова е од суштинско значење за уредите со iOS и Android – таблети или паметни телефони.

  Сега, преземањето мобилна апликација за казино е прилично едноставно и брзо. Сè што треба да направите е да ги проверите нашите водичи, да видите дали ги исполнувате барањата за софтверот и да го притиснете копчето „Преземи апликација“. Ова ве води до веб-страницата на коцкарницата. Можете исто така да ја пребарувате апликацијата за мобилно казино на Google Store (корисници на Android) и Apple Store (корисници на iOS). Имајте на ум дека ако не можете да најдете апликација, оваа апликација не е применлива за вашиот географски регион.

  Мобилни казино апликации (наспроти) прелистувач

  Некои онлајн казина нудат само искуство со мобилен веб-прелистувач и немаат апликации. Играњето казино игри со помош на веб-прелистувачот има свои предности, како инстант играње и различни веб-локации од кои можете да изберете.

  Мобилни казино уреди

  Мобилни плаќања во казино

  In today’s world, there are plenty of different ways to deposit and withdraw money. With mobile apps, you can easily add funds by synchronizing with banks and e-wallets.  It may take a little longer, but the process is much easier than going through any other payment method like cash or check. Also, there are no limits on what kinds of bank accounts you can open as long as it’s within government regulations.

  Само реномирани и доверливи онлајн казина со сериозен буџет можат да ви обезбедат безбедност за онлајн трансакции. Ова е причината зошто е од суштинско значење да се игра во високо оценети мобилни казина.


  Еве некои од најбезбедните и најбрзите банкарски опции за мобилни казина:

  Што да направите пред да започнете да играте?

  Пред да депонирате во кое било онлајн казино, треба да проверите некои работи. Ако не ви е прв пат во светот на коцкањето, веќе знаете дека секое онлајн казино не е она што ветува дека ќе биде. Затоа, без дополнително одложување, да ги погледнеме:

  UI и брзина: Мобилното казино што го посетувате треба да се вчита со брзина на ракетата, без разлика кој уред го имате (додека ги исполнува барањата за софтвер). Ако имате какви било проблеми како заостанување, графички проблеми – избегнувајте го мобилното казино.

  Безбедност: Проверете дали мобилното казино е целосно лиценцирано – проверете дали има лиценци за ОК или Малта. Ако има печат на одобрување од eCOGRA – тогаш добро, доверливо е и безбедно. Исто така, проверете дали имаат овозможена технологија за шифрирање SSL од 128-битни. И на крај, проверете дали се во согласност со најновите упатства за GDPR.

  Мобилно банкарство: Веќе разговаравме за различните начини на плаќање. Секогаш проверувајте дали најчестите и користените се достапни во мобилното казино. Забележете дека некои мобилни казина не прифаќаат VISA или Mastercard поради промени во регулативите.

  Најчесто поставувани прашања